lv ru en ee lt

Rīgas cirkā vadības maiņa

01.24.2017

VSIA „Rīgas cirks” valdes locekļa darbības pilnvaru termiņš beidzās 2016.gada 30.decembrī. Līdz brīdim, kad atklāta konkursa kārtībā izraudzītais jaunais Rīgas cirka valdes loceklis stāsies amatā, šos pienākumus pilda KM valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone. Kultūras ministrija (KM) š.g. ir izsludinājusi atklātu konkursu uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) “Rīgas cirks” valdes locekļa amatu. Informācija par konkursu pieejama KM mājas lapā www.km.gov.lv sadaļā Vakances.

VSIA „Rīgas cirks” ir vienīgā valsts dibinātā institūcija Latvijā, kura regulāri nodrošina cirka mākslas pieejamību valstī. Ņemot vērā to, ka Zemkopības ministrija virza grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kuri no 2018.gada 1.janvāra liedz izrādīt savvaļas dzīvniekus publiskos pasākumos un priekšnesumos, VSIA „Rīgas Cirks” nepieciešams izstrādāt darbības stratēģiju 2018. – 2022.gadam, ietverot tajā cirka darbības modeli bez savvaļas dzīvnieku izmantošanas. Ņemot vērā plānotās izmaiņas likumdošanā, kā arī nepieciešamību attīstīt cirka mākslu, paplašinot piedāvājuma daudzveidību un jaunu auditoriju piesaisti, ir nepieciešams ieviest izmaiņas cirka saturā un repertuārā.

Rīgas cirka ēka ir viens no Eiropā vecākajiem, speciāli cirka darbībai projektētajiem namiem, kuram piešķirts valsts nozīmes kultūrvēstures pieminekļa statuss. Ēkā Merķeļa ielā 4 arī turpmāk saglabājama cirka darbība, piešķirot tai jaunu kvalitāti. Ievērojot Valsts būvniecības kontroles biroja atzinumu par Rīgas cirka ēkas tehnisko stāvokli, ēkā kopš 2016.gada februāra ir pārtraukta publisku pasākumu norise. Ņemot vērā cirka ēkas tehnisko stāvokli, viens no valdes locekļa tuvāko gadu izaicinājumiem būs arī aktīva iesaiste ar rekonstrukciju saistīto pārmaiņu vadībā, kā arī risinājumu izstrāde cirka mākslas priekšnesumu nodrošināšanai ārpus vēsturiskās ēkas.