lv ru en ee lt

Festivāls "PARAD ALLE"

28.10.16

Šogad uz desmito festivālu, kurš norisinājās Šogad uz 10. festivālu, kurš norisinājās Daugavpils Kultūras pilī no 19. līdz 21. oktobrim, ieradās 70 dalībnieki no 14 kolektīviem, kas pārstāvēja sešas valstis: Latviju, Lietuvu, Krieviju, Baltkrieviju, Itāliju un Zviedriju. Neskatoties uz to, ka visi dalībnieki vēl ir ļoti jauni, viņi visi ir piedalījušies dažādos starptautiskos konkursos, kas liecina par Daugavpils festivāla profesionālo līmeni. Rīgas cirka direktore Lolita Lipinska, kas daudzus gadus ir bijusi starptautiskās žūrijas sastāvā, atzina, ka viņai ir liels gods vadīt tiesnešu komandu jubilejas festivālā.

Festivālā tika pārstāvēti praktiski visi cirka mākslas veidi. Rezultātus vērtēja trīs konkursa dalībnieku vecuma grupās (līdz 10 gadiem, no 11 līdz 14 gadiem un no 15 līdz 20 gadiem), katrā grupā žūrija piešķīra trīs vietas. Festivāla konkursa programmu, kas norisinājās 20. oktobrī, atklāja „Maikls Džeksons”. Tā savu uzstāšanos nosauca liels šī dziedātāja cienītājs, jaunākais slavenās Prostetsovu cirka dinastijas pārstāvis Dāvids no Veronas (Itālija). Visjaunākā konkursa dalībniece bija sešgadīgā Uļjana no Južnouraļskas (Krievija). Viņa nodarbojas cirka studijā „Feerija” trešo gadu, pašlaik apgūst ekvilibristiku, tomēr priekšroku dod gaisa vingrošanai.

Uļjana Šumakova un Dmitrijs Ribaks kļuva par uzvarētājiem jaunākajā vecuma grupā (bērni demonstrēja prātam neaptveramus trikus un augstu māksliniecisko līmeni), otru vietu jaunākajā vecuma grupā ir iegūva Polina Kantaroviča ar priekšnēsumu "Ekvilibrs", vidējā vecuma grupā pirmo vietu ieguva Agnese Mamontova (gaisa vingrotāja siksnās, cirka studija „Rovesnik na Ņeve”, Sanktpēterburga, Krievija). Vecākajā konkursantu grupā žūrija piešķīra uzvaru akrobātiskajam numuram „Mūsu pagalma puikas” (tautas cirks „Grotesk”, Gatčina, Krievija). Uzvarētāju trijniekā savās vecuma grupās iekļuva arī Daugavpils cirka studijas „Vivat” audzēkņi un Luīza Prokofjeva no Marijas un Jevgeņija Čirkovu cirka studijas „Jaunība”. Žūriju un publiku savaldzināja Darjas Baškovas uzstāšanās (ekvilibrs uz spolēm, cirka studija „Fantazjori”, Orša, Baltkrievija). Pati Daša atzīst, ka viņas numurs ir sarežģīts, jo ne katram izdodas sakombinēt spoles un vingrošanas riņķus.Par godu Daugavpils Starptautiskā bērnu un jauniešu cirka mākslas festivāla „PARAD ALLE” desmitgadei lielajā svētku tortē tika iedegtas desmit svecītes.