lv ru en ee lt

Ceturtdien, 19.martā pēcpusdienā izcēlās ugunsgrēks Rīgas cirkā.

16.04.15

Kā pēc ugunsgrēka lokalizācijas žurnālistiem pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Intars Zitāns- Rīgas cirkā ugunsgrēka platība bija 120 kvadrātmetru.Izsaukums par ugunsgrēku saņemts ap plkst. 15.37, to izdevies stundas laikā lokalizēt. Dzīvnieku un cilvēku evakuācija notikusi salīdzinoši veiksmīgi, nelaimē bojā gājis pitons, visticamāk, no pārāk lielā karstuma un sadūmojuma. Kopumā notikuma vietā bija ieradušies ap 50 ugunsdzēsēju un 13 transportlīdzekļu.

Pēc telpu izvēdināšanas cirka dzīvnieki atgriezās ēkā.
Ugunsdzēsēji uzraudzīja Rīgas cirka ēku līdz pulksten diviem naktī , kamēr kontatēja pilnīgu gruzdēšanas risku izslēgšanu.
Ugunsgrēks bija sarežģīts, jo pati ēka ir veidota no koka konstrukcijām un daudzām telpām. Ugunsgrēkam bija noteikts rangs numur divi, kas nozīmē, ka tas ir īpaši paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks un tā dzēšanā jāiesaista liels glābēju skaits.

Rīgas cirks ir uzbūvēts pirms vairāk nekā simt gadiem – 1888. gadā. Kopš tā laika cirka nams piedzīvojis maz pārmaiņu – visā tā pastāvēšanas laikā rādītas cirka izrādes. 1878. gadā tolaik slavenais cirka mākslinieks Alberts Salamonskis iegādājās zemes gabalu, uz kura uzbūvēja savu cirku.
2003.gadā ar Kultūras ministrijas rīkojumu Rīgas cirka ēka atzīta par Valsts nozīmes arhitektūras pieminekli.
Piektdien, 20.martā, ēku apsekoja Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas speciālists. Kā pēc tam atzinis Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Asaris: “Ugunsgrēks Rīgas Cirka ēkā kultūrvēsturiskus zaudējumus, visticamāk, nav radījis”. Viņš norādīja, ka ugunsgrēks noticis Rīgas Cirka ēkas daļā, kas tiek izmantota vairāk saimnieciskām vajadzībām, un tajā nebija ne arhitektūras, ne interjera vēsturiskas vērtības. «Šādas vērtības ir ēkā iepretim Merķeļa ielai, bet to ugunsgrēks nav skāris.
Ugunsgrēks izcēlās ēkas aizkulišu 2.stāvā vienā no mākslinieku grimētavām.
Zaudējumi ir lieli - izpostītas lielas platības, sadeguši tērpi un rekvizīti.Telpas un inventāru, ko neizpostīja liesmas, sabojājis pamatīgais piedūmojums.
Otrais stāvs ir neglābjami melns un izdedzis - praktiski visās telpās būs jāveic remonts.
Rīgas cirkā ir sākusies telpu sakopšana.

No minējumiem par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem VUGD pagaidām atturas, cēloņus noskaidros Valsts policija.
Ja liesmas būtu pārsviedušās uz kupolu, tad sekas būtu daudz nopietnākas, aģentūrai LETA norādīja VUGD priekšnieka vietnieks Intars Zitāns. Viņš uzsvēra, ka šajā gadījumā dzīvnieku un cilvēku evakuācija notika salīdzinoši veiksmīgi. Ugunsgrēku izdevās lokalizēt stundas laikā.

Rīgas cirks ir apdrošināts un šobrīd notiek policijas un apdrošinātāju sadarbība, izmeklējot ugunsgrēka iemeslus.
Rīgas cirks iesniedzis pieteikumu apdrošinātājiem - apdrošināšanas sabiedrībai "Gjensidige". Zaudējumus noteiks speciāla komisija, kura izpētīs notikuma vietu.
Savukārt Valsts policija sākusi kriminālprocesu par ugunsgrēku Rīgas cirkā.Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret īpašumu. Šobrīd nav aizdomu, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana, taču precīzus ugunsgrēka iemeslus skaidros ekspertīzē.

Ugunsgrēks Rīgas cirka izrāžu grafiku nav ietekmējis.
Rīgas cirks aicina savus uzticīgos skatītājus uz īpašu (svētku) programmu – tikai sešas izrādes “Pasaules cirka dienas ” laikā no 16.līdz 26.aprīlim.
Ceturtdien, 19.martā pēcpusdienā izcēlās ugunsgrēks Rīgas cirkā.