lv ru en ee lt

Rīgas cirka izrādi Tropu fantāzija varēs noskatīties Rīgas Kongresu namā

28.02.16

"Rīgas cirka" izrādi "Tropu fantāzija" ar Kolumbijas, Vācijas un Beļģijas viesmākslinieku dalību varēs noskatīties 13.martā Rīgas Kongresu namā, aģentūra BNS uzzināja Kultūras ministrijā.

Plānots, ka mākslinieki dosies arī viesizrādēs uz Gulbeni, Salaspili, Daugavpili un Jelgavu.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka "Rīgas cirks" jauno programmu "Tropu fantāzija" izrādīs reģionos. Izrādē skatītājiem savas spējas demonstrēs akrobāti, gaisa vingrotāji, virves staigātāji, kā arī drosmes jeb nāves rata entuziasti. Skatītājus izrādē priecēs arī papagaiļi, zirgs un Šepardas suņi, ar kuriem pirmoreiz Latvijā ieradusies cirka māksliniece no Beļģijas.

Bija plānots, ka izrādes norisināsies "Rīgas cirka" ēkā līdz 13.martam, tomēr drošības apsvērumu dēļ tika pārtraukta cirka ēkas ekspluatācija. Pēc KM iniciatīvas "Rīgas cirks" ir izveidojis krīzes pārvarēšanas komisiju, lai kompleksi un operatīvi risinātu radušos situāciju un pēc iespējas ātrāk varētu atjaunot pilnvērtīgu cirka mākslas pieejamību skatītājiem. Komisijā strādā KM kultūrpolitikas, personāla, būvniecības un juridiskās jomas speciālisti, kā arī " Rīgas cirka" deleģētie pārstāvji.

KM norādījusi, ka cirka ēkas pilnu izpēti varētu būt iespējams veikt gada laikā, tālab par "Rīgas cirka" turpmāko mākslinieciskās darbības stratēģiju varētu spriest pēc gada. Patlaban ēkā nepieciešams veikt steidzamākos darbus, kas skar fasādes sienas nostiprināšanu. Par to ieinteresēta arī Rīgas pilsētas būvvalde, kura vērtēs, vai ir nepieciešams veikt pasākumus uz Merķeļa ielas, lai pasargātu gājējus no "Rīgas cirka" ēkas apdraudējuma.

BNS