lv ru en ee lt

Noslēdzies 8. starptautiskais jauno profesionālo un topošo cirka mākslinieku festivāls-konkurss “Brīnumu pilna pasaule” Rīgas Cirkā.

15.07.15

Jau astoto gadu pēc kārtas pašā vasaras vidū Rīgas cirkā ierodas jaunie, topošie un talantīgie cirka mākslinieki, lai piedalītos Starptautiskajā cirka festivālā „Brīnumu pilna pasaule- 2015”. Šovasar festivāls notika no 10.- 13.jūlijam ar četrām atšķirīgām izrādēm.

Dalību festivālā bija pieteikuši 125 dalībnieki no 10 pasaules valstīm- Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Krievijas, Baltkrievijas, Šveices, Ukrainas, Uzbekistānas, Dānijas un Latvijas.

Festivālā tika pārstāvētas 16 cirka skolas un studijas.

Kopā tie bija 51 priekšnesumi dažādos cirka žanros. Jaunie mākslinieki vecumā no 4 līdz 25 gadiem bija gan akrobāti, žonglieri, virves staigātāji, gan, protams, gaisa vingrotāji. Viņu prasmes divās vecuma grupās vērtēja starptautiska, stingra, bet iejūtīga žūrija, kuras sastāvā strādāja:

Vladimir Shaban- Baltkrievijas Valsts cirka direktors/ Baltkrievija;

Ludmila Shevchenko- Ukrainas Nacionālā cirka direktore un mākslinieciskā vadītāja/ Ukraina;

Sadriddin Kurbanov- Taškentas valsts cirka direktors/ Uzbekistāna;

Vitolds Birkhāns- Norčēpingas Circus&Variete direktors/ Zviedrija;

Valentina Savina- Valsts M.Rumjanceva ( Karandaša ) vārdā nosauktās cirka un estrādes mākslas skolas direktore/ Krievija;

Jorgen Borsch- cirka vēsturnieks un aģentūras vadītājs Fantastico / Dānija;

Pauls Anteins- Teātra darbinieku savienības režisors/ Latvija.

13.jūlija vakarā krāšņā gala izrādē sirsnīgu un atsaucīgu skatītāju pilnā zālē tika paziņoti festivāla “'Brīnumu pilna pasaule 2015” laureāti un speciālo balvu ieguvēji.

GRAND PRIX šogad izcīnīja Južnouraļskas cirka kolektīvs Fejereja/ Krievija.

Trīs Zelta godalgas izcīnīja Ivan Trukhanov/ Krievija, Ruslan Shamshadinov/ Krievija un Meriam Rzaeva/ Krievija.

Sudraba godalgas ieguva Ilja Miheev/ Ukraina, Alena Klimovich/ Baltkrievija, Maria Fedorova & Elizaveta Reznichenko/ Krievija.

Savukārt Bronzas godalgas uz mājām aizveda Anais Rossetti& Sofia Tibiletti/ Šveice, Kobil Dusmatov/ Uzbekistana un Aļona Terzjan& Darja Šakalova& Julija Šidlovskaja/ Latvija.

Festivāla norises laikā arī skatītajiem bija iespēja izvēlēties savu favorītu, kurš festivāla noslēgumā saņema skatītāju simpātiju balvu- “Skatītāju simpātija” šogad favorīts ir bērnu cirka studija Nadežda insavto no Iževskas/ Krievija.Viņi iekaroja skatītāju nedalītas simpātijas un patiesas publikas ovācijas ar četriem aizraujošiem cirka priekšnesumiem.

Festivāls tika rīkots ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Rīgas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Rīgas Cirks pateicās visiem dalībniekiem, atbalstītājiem un saviem uzticīgajiem skatītājiem!

Uz tikšanos 9. starptautiskajā jauno profesionālo un topošo cirka mākslinieku festivālā-konkursā “Brīnumu pilna pasaule 2016 ”!